Terviseedendus

Lasteaed peab oluliseks lapse tervislikku toitumist. Pöörame suurt rõhku laste toitlustamisele. Oluliseks peame oma köögi olemasolu. Jälgime, et menüüd oleksid lastepärased, vaheldusrikkad ja maitsvad.

Ostame sisse ka ökotooteid.

Tallinna Sikupilli Lasteaed osaleb Euroopa Liidu poolt rahaliselt toetatavas üleeuroopalises koolikavas. Koolikava hõlmab koolipiima ning koolipuuvilja ja – köögivilja pakkumist lasteaias. Koolikava toetusega saab soodsamalt koolipiima ja piimatoodete jõudmist lasteni, mis soodustab tervislike toitumisharjumiste kujunemist. Tõstab laste teadlikkust põllumajandus- ja toidusektorist. Suureneb laste puu -ja köögivilja tarbimine.

Igal reedel on lasteaia menüüs „ Taimne Reede“, kus on vastavalt nimetusele kõik taimsed toidud, alates hommikusöögi võileivakattest kuni ooteni. Sellega seoses tõuseb  tervisliku taimse toidu tarbimine, mis on ka väga maitsev. Eesmärgiks on Eesti elanike toidulaua tasakaalustamine alates lasteaiast.

Arvestame allergikutega ja vegan lastega.

Sport ja liikumine

Peame oluliseks liikumist. Lasteaias on mitu huviringi, kus käib tubli sportimine. Palju käime matkamas ja osaleme mitmes loodusprojektis, mis võimaldab viibida looduses.